Akcja Góra Grosza - podsumowanie

Odsłon 198

Góra Grosza jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem, jak co roku, jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami SU i wychowawcami poszczególnych klas, nie pozostali obojętni na ich krzywdę i chętnie się do tej akcji przyłączyli. Organizatorem już XXIV edycji jest od lat Towarzystwo NASZ DOM, z siedzibą w Warszawie. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Góra Grosza w naszej szkole przeprowadzana była od końca listopada do 31 stycznia. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych dwóch miesięcy do specjalnie przygotowanych pudełek.

Uczniowie  zebrali łącznie sumę 709,01 zł. Zebrane środki zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora. Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Akcja Góra Grosza

Pozaj naszą szkołe -
Naszą historie i patrona

Wpajamy uczniom wiarę w siebie